Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Máte poistený svoj majetok? Zabezpečte sa pred katastrofou!

Pridané: 14.10.2020

Vlastníte hnuteľný alebo nehnuteľný majetok a premýšľate, prečo by ste mali investovať do jeho poistenia? Dôvodov na poistenie je hneď niekoľko.

Stačí, ak sa váš majetok stane obeťou prírodnej katastrofy ako sú napríklad čoraz častejšie záplavy alebo ho poškodia vandali či prídete k inej škodovej udalosti. Vtedy prichádza na rad poisťovňa, ktorá zabezpečí náhradu škôd na vašom automobile či nehnuteľnosti.

Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti sú dve rozličné veci

No naštastie sa dajú kombinovať, čo je ideálne riešenie. Poistenie nehnuteľnosti totiž zahŕňa nehnuteľnosť a jej súčasti - od múrov, cez elektrinu, podlahy, okná a podobne. Dalo by sa povedať, že poistenie nehnuteľnosti v podstate kryje “stavbu”, respektíve “nehnuteľné” veci. Poistenie domácnosti zas zahŕňa všetko interiérové vybavenie - od nábytku cez spotrebiče až po vaše osobné veci. V tomto prípade sa dá povedať, že ide o takzvané “hnuteľné” veci. Kombináciou poistenia aj nehnuteľnosti aj domácnosti viete zabezpečiť v prípade škodovej udalosti krytie celého vášho domova.

Pri tomto poistení je vhodné zvoliť si pripoistenie zodpovednosti za škodu. Poistenie zodpovednosti z nehnuteľnosti znamená, že škodu spôsobí samotná nehnuteľnosť. Môže ísť o vytopenie susedov, vznik požiaru či iné škodové udalosti, ktoré môžu poškodiť aj susedné byty či domy. Zodpovednosť z domácnosti zas zahŕňa občiansku zodpovednosť členov domácnosti či dokonca domácich zvierat, ktorí taktiež môžu spôsobiť škodu na majetku či zdraví.

Asistenčné služby pri dome?

Asistenčné služby spravidla poskytujú poisťovne aj pri poistení nehnuteľnosti a domácnosti. Rozsah služieb závisí od výšky poistného krytia a v niektorých prípadoch dokáže poisťovňa zabezpečiť napríklad aj náhradné ubytovanie, pokiaľ sa vaša nehnuteľnosť stane kvôli škodovej udalosti neobývateľná.